Skip to content

Jsme rodinná firma a dřevo nás baví

Na dřevu máme rádi jeho přírodní charakter, snadné zpracování a vůni. 

Muž pracující se dřevem

Jsme rodinná firma a dřevo nás jednoduše baví. Přestože dřevo má u nás dlouholetou tradici a pracujeme s ním více než 25 let, nezůstáváme pozadu a držíme krok s dobou.

Vždy jde o to najít ten správný balanc mezi moderními technologiemi a tradičními postupy. Proto do výrobního stavebního procesu zapojujeme jak 3d simulační program či laserová měření, tak tradiční tesařské spoje a postupy.

Zabýváme se především stavbou zahradních dřevostaveb, jako přístřešky na auta, zahradní domky, altány a pergoly. I přestože jsme z Třince, z východní části Moravskoslezského kraje, naše projekty aktuálně realizujeme v kraji Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském.

Petr Czempka

U NAŠICH STAVEB MŮŽETE OČEKÁVAT

Kvalitní stavební materiál

Alfa a omega každé stavby. Abychom minimalizovali pozdější přirozené praskání a kroucení dřeva, používáme částečně vysušené mimostředové smrkové dřevo, lepený KVH a BSH hranol.

Pečlivě provedené spoje​

Tesařské spoje zajišťují, že se ve stycích jednotlivých prvků časem nebudou tvořit mezery. Používáme především čepování, plátování a osedlání. Spoje ještě zajišťujeme dřevěnými kolíky a lepidlem.​

Dostatečnou dimenzi nosných prvků

Celková nosnost a tuhost konstrukce je samozřejmě to nejdůležitější. Naše stavby jsou masivní, bezpečné a mají dlouhou životnost. Používáme tesařské spoje a konstrukční prvky, které zadržují podélné a svislé tahy.

Přesné založení stavby​

Výkopové a betonářské práce si provádíme sami správnými a osvědčenými postupy. U tak zásadního úkonu totiž nelze spoléhat na předchozí pracovníky. Hloubka založení, kvalita betonu a správnost postupu se již zpětně zjišťuje jen stěží. Na tuto činnost máme živnostenské oprávnění a odbornou specializaci.